Bauskas novads, Codes pagasts, Jauncode, Zvaigžņu iela 10
Reģ.Nr.: 43603052565
PVD numurs: 055644
Vēlos piedalīties iepirkumos ar savu produkciju
google map Waze
Piegādes vietas:
Darba Laiks
Informācija:
Saimniecības apmeklējums pēc iepriekšējas pieteikšanās. 
QR Kods

SIA Dūmiņu vīna darītava

Vīna darītavā tiek ražoti dažādi 32 šķirņu augļu, ogu, ziedu vīni ar alkohola saturu no 10-13%.

Bauskas robežās iespējama piegāde uz mājām, ja ņem 2 un vairāk vīnus!
Vīna darītava “Dūmiņi” ir dibināta 2012. gadā. Ieva Dūmiņa, vīnzine un profesionāla pārtikas tehnoloģe, tajā pašā gadā savā saimniecībā ierīkoja vīna degustāciju zāli, jo vīns bez iespējas to degustēt, sarunāties par un ap to ir tikai noslēpums mēmā pudelē.
Vīna mājražošana Ievai vispirms ir dzīvesveids un māksla, tikai pēc tam – biznesa plāns. Ievas vīnus nav iespējams iegādāties veikalos vai restorānos, tie ir pieejami tikai un vienīgi viņas vīna pagrabā, jo ar katru savu pircēju Ieva vēlas aprunāties, to iepazīt un kopā iestaigāt taku viņas uzturētajā vīna pasaulē. Ieva labprāt stāsta par sava vīna tapšanu, viņa māca to sajust un izbaudīt. Vai zinājāt, ka vīnzinībā pastāv tāds jēdziens kā “baznīcu logi”? Ir rūpīgi jāvēro, kā vīns noslīd gar vīna glāzes sieniņām – un šī ir tikai viena no daudzajām vīna īpašībām, kas ļauj vīnu izprast un novērtēt.
“Dūmiņu” vīna darītavā iespējams iepazīties kopumā ar 32 dažādām vīnu šķirnēm. Piedāvājumā ir irbenāja ogu, ozollapu, medus ar čilli piparu, rožlapiņu un vilkābeļu augļu vīns turpat blakus klasiskajiem Latvijas ogu – brūkleņu, pīlādžogu, rabarberu, ērkšķogu un Latvijas vīnogu vīniem. Ieva par savu misiju uzskata dziļi padomju laikos iesīkstējušos stereotipa laušanu, ka labs vīns ir tikai salds deserta vīns, jo Padomju Savienībā pieejamais tā saucamais galda vīns tāds “lēts skābulītis” vien bija. Sauso vīnu stāsts ir īpaša un iemīļota vieta plašajā “Dūmiņu” vīnu zināšanu krājumā.
Un ir kāda īpaša Ievas un viņas pircēju iemīļota vīna šķirne ar savu unikālo stāstu – tas ir pieneņu ziedu vīns, ko Ieva darina pēc savas mammas Annas Rozentāles atstātās receptes. Katram pienenes ziediņam ar rokām uzmanīgi jānolupina nost zaļās kauslapiņas, atstājot tikai dzelteno zieda daļu – tas ir ilgs un lēns process, tā ir recepte, kas pati par sevi raksturo dzīvesveidu, kurā nekas labs nerodas strauji vai pēkšņi.
“Dūmiņi” nevienu savu vīnu nerealizē ātrāk par diviem gadiem. Vīns tiek izturēts 5 līdz 50 litru lielos stikla vīna balonos, tā nobriešana netiek mākslīgi steidzināta. Ar katru gadu vīna garša pilnveidojas un noapaļojas. Labs vīns prasa pacietību un mīlestības pilnu iedziļināšanos, tikai tad tas spēs priecēt ļaužu sirdis.
Uz tikšanos “Dūmiņu” vīna degustācijās!
SIA "Dūmiņu vīna darītava" ir konkursa “Tautas garša 2019” uzvarētāja nominācijā "Alkoholiskie dzērieni ". 2021. ģada konkursā “Tautas garša" bronzas atzinību guva "Tumšo jāņogu sausais vīns" un "Dzērveņu pussausais vīns".  Bauskas novada uzņēmēju konkursā ir saņemta balva nominācijā "Novada mājražotājs 2018".  

Papildus iespējas

Pieejama piegāde Tirgo uz vietas saimniecībā Degustācijas Ekskursijas Svētku piedāvājumi

KONTAKTI

LLKC | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Lauku attīstības nodaļa

RĪGAS IELA 34
OZOLNIEKI, LV-3018