Bauskas novads, Brunavas pagasts, Liepiņas
Reģ.Nr.: 29088213309
PVD numurs: 072335
google map Waze
Piegādes vietas:
Darba Laiks
Informācija:
Veic produkcijas piegādi uz Bausku, Rīgu un Jelgavu. Samaksa skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu. Par  saimniecības apmeklējumu un produkcijas piegādi iepriekš jāpiezvana. Ir internetveikals www.zskrisjani.com
QR Kods

Iluta Straģe

Saimniecībā nodarbojas ar piena aitu audzēšanu un aitu piena pārstrādi. Veic piegādi uz Bausku, Rīgu un Jelgavu. Samaksa skaidrā naudā vai ar pārskaitījumu.

Saimnieciskās darbības veicēja Iluta Straģe kopš 2013. gada nodarbojas ar piena aitu audzēšanu. Iluta Straģe ir reģistrējusies PVD kā mājražotāja. No aitu piena top aitas piena saldējums, jogurts, deserti,svaigais siers un nogatavinātais cietais siers. Plānots attīstīt mīksto pelējuma franču sieru ražošanu. Salīdzinot ar govs un kazas pienu, aitas pienam ir augstāks tauku un proteīna saturs. Aitas pienā ir arī augsts A un E vitamīnu, kalcija saturs, bet salīdzinoši zems holesterīna saturs.

Produkcija tiek realizēta  veikalos "Zaļā zeme" Jelgavā , "Idille" un "Zaļā govs" Rīgā, “Labumu bode” Ikšķilē, Rāmkalnu kafejnīcā Berģu Depo,TN Mellene Āgenskalnā, lielveikalā Rīga  Plaza, kā arī gadatirgos Zemgalē un Kurzemē. 

Saimniecībā ražotajam aitu pienam  ir  bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts. Papildus lopkopībai un pārstrādei, tiek piedāvāts arī lauku tūrisma pakalpojums ar aitu piena produkcijas degustāciju. Sadarbība ar citiem mājražotājiem, gidiem un lauku partnerībām, saimniecība iekļauta kopīgā tūrisma maršrutā "Baudi Bauskā" un "Zemgales saimnieces aicina ciemos". Saimniece lepojas ar diviem realizētiem LEADER projektiem un 2020. gadā uzsākto slaucamo aitu saimniecības modernizācijas projektu. Saimniecību plānots attīstīt līdz 150 slaucamām aitām. Saimniece ir konkursa “Tautas garša 2019” uzvarētāja nominācijā "Piena produkti", Bauskas novada uzņēmēju konkursā ir saņemta  balva nominācijā "Novada mājražotājs 2017", nominante LLKC rīkotā jauniešu biznesa ideju konkursā «Laukiem būt!» 2017. gadā.

Papildus iespējas

Pieejama piegāde Tirgo uz vietas saimniecībā Degustācijas Ekskursijas Meistarklases Piegāde ar pakomātu

Kvalitātes zīmes


KONTAKTI

LLKC | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Lauku attīstības nodaļa

RĪGAS IELA 34
OZOLNIEKI, LV-3018