Daugavpils novads, Naujenes pagasts, Jaunusēļi 2
Reģ.Nr.: 21035810226
PVD numurs:
google map Waze
Piegādes vietas:
Darba Laiks
Informācija:
Pēc iepriekšējās pieteikšanās
QR Kods

Piemājas saimniecība

Daugavpils novada Naujenes pagastā piemājas saimniecībā "Lagūna" Anna un Mihails Zeļaniki izveidojuši īstu paraugsaimniecību. 2013. gadā saimnieki iestādījuši pirmos aveņu stādus, bet šobrīd tiek audzētas desmitiem dažādu zemeņu, aveņu, kazeņu, upeņu, jāņogu, ķiršu, zileņu, saulseržu, irbeņu un pīlādžu šķirņu, kā arī dažādas eksotiskās dārza kultūras - kopumā 22 dažādi ogu veidi. Anna atzīst, ka realizācijai nepietiek vien ar tādām ogām un dārzeņiem, kuras ir ierasts redzēt tirgū, bet visu laiku ir jāmeklē kaut kas jauns un neierasts vietējam tirgum.

Anna un Mihails zemi ar traktoru neapstrādā, bet visu stāda dobēs. Starp dobēm ir glīti izpļauts zālājs, bet nopļautā zāle tiek likta uz dobēm mitruma saglabāšanai augsnē, kā arī kā papildmēslojums augiem. Dārza mēslojumam saimniece lielās tvertnēs gatavo kartupeļu mizu un zirgu mēslu raudzējumu  un pelnu "kokteili" ar kuru laista gan krūmājus, gan dārzeņus. Saimniekošana notiek izmantojot tikai bioloģiskās lauksaimniecības metodes. Saimnieki lepojas ar nelielo slieku fermu turpat saimniecībā, no kuras tiek gatavots humuss.

2017. gadā LLKC Daugavpils konsultāciju birojs apbalvoja Annu un Mihailu Zeļanikus ar pateicības rakstu par saimniecības popularizēšanu. Savu saimniecību un nodarbošanos saimnieki popularizē interneta vietnē www.youtube.com, kurā saimniecībai ir izveidots savs blogs, ar nosaukumu "Dārzā pie vecmāmiņas Aņas".  2017. gadā saimniecību apmeklēja delegācija no Armēnijas ar mērķi pārņemt saimniecības pieredzi programmas "Lauku tūrisms un mazo saimniecību attīstība" ietvaros.   Saimnieki labprāt uzņem savā saimniecībā arī tūristus un ģimenes ar bērniem.

Saimniecības piedāvāto produkciju realizē Daugavpils zemnieku vakara tirgū un dažādos vietējos gadatirdziņos. Produkciju ir iespējams iegādāties arī uz vietas saimniecībā, pašiem salasot ogas. Saimniecībā ir iespējams iegādāties arī dažādu dārza un ogulāju kultūru stādus.

Šobrīd produkcija nav ieejama.

Papildus iespējas

Tirgo uz vietas saimniecībā Ekskursijas

KONTAKTI

LLKC | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Lauku attīstības nodaļa

RĪGAS IELA 34
OZOLNIEKI, LV-3018