Kontaktinformācija
Ilze Stabulniece
Krāslavas novads, Kaplavas pagasts, Klajumi
Reģ.Nr.: 41501022665
PVD numurs: 040887
Darba Laiks
Informācija:
Pēc iepriekšējās pieteikšanās
QR Kods

ZS Klajumi

Krāslavas novada, Kaplavas pagasta zemnieku saimniecība "Klajumi"  dibināta 1998. gadā. Saimniecība atrodas aizsargājamo ainavu apvidū “Augšdaugava”, dabas parkā “Daugavas loki” un Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.  Šobrīd saimnieko vecā un jaunā paaudze, saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu un rūpējoties par dabas un vides vērtībām. Zirgu sēta “Klajumi” ir Latvijas šķirnes zirgu audzēšanas un bioloģiskā saimniecība. Saimniecībā organizē ainaviskas izjādes un pārgājienus ar rūpīgi sagatavotiem,  Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas braucamā tipa šķirņu  zirgiem.
Tiek piedāvāts pārlaist nakti īpašās brīvdienu mājās un baudīt latgalisku maltīti. Esot Latgales kulinārā mantojuma biedri, saviem apmeklētājiem piedāvā nobaudīt "Kļockas ar medījuma gaļu vai kaltētu sēņu pildījumu". Maltītes viesiem, tiek gatavotas no vietējiem produktiem, kuri ir ražoti vai iegādāti no vietējiem novada ražotājiem.
2007.gadā “Klajumi” ieguva “Sējējs-2007” laureāta balvu Ekotūrisma grupā un Ģimenei draudzīgākās atpūtas vietas statusu Latgalē.
“Klajumiem” piešķirts Zaļais sertifikāts.
2013.gadā zirgu sētai tiek piešķirta Kultūras ministrijas un Lauku ceļotāja kultūras goda zīme “Latviskais mantojums” par zirgkopības tradīciju saglabāšanu.
2014.gadā “Klajumi” kļūst par Latgales kulinārā mantojuma tīkla biedru.
2017.gadā “Klajumu” saimniece iegūst LTV1 Kulinārā šova “Īstās latvju saimnieces” uzvarētājas titulu.

Papildus iespējas

Pieejama piegāde Tirgo uz vietas saimniecībā Degustācijas Ekskursijas Ēdināšana un banketi Talkas saimniecībā Apceļošanas akcijas dalībnieks

Pieejamie produkti

Avenes

Pārstrādāti augļi un ogas (saldēti, kaltēti un konservēti)

Produkts pieejams - Visu gadu Mazumā

Kūpinātas desas

Gaļa un gaļas produkti

Produkts pieejams - Visu gadu Mazumā

Medījuma kūpinājumi

Gaļa un gaļas produkti

Produkts pieejams - Visu gadu Mazumā

Kvalitātes zīmes


KONTAKTI

LLKC | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Lauku attīstības nodaļa

RĪGAS IELA 34
OZOLNIEKI, LV-3018