Kontaktinformācija
Jānis Rudzītis
Ogres novads, Suntažu pagasts, Kalts, Upespils
Reģ.Nr.: 40003758728
PVD numurs: 073114
Darba Laiks
Informācija:
Pēc iepriekšējas pieteikšanās
QR Kods

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību JETBYGG

SIA JETBYGG ražo alu, kas plašākai sabiedrībai pazīstams ar zīmolu "IndieJānis" . Alu var iegādāties, iepriekš sazinoties, uz vietas brūzī, kā arī krogos - TAKA, Brevings, O’paps, Alus Muiža, Miezis un kompānija, Alus spunde, Miestiņš, Lauvas alus.

Šobrīd pieejami dažādi alus veidi. Iespējama piegāde ar Omniva. Saziņa pasūtījumiem un par piegādes iespējām pa telefonu un Facebook @indiejanis.alus.

Saimnieks Jānis Rudzītis atzīst - pirmā saskarsme ar alu notika 6 gadu vecumā (apmēram 1979.gads), kad dzīvojot Latgalē pie vectēva māsas, bija iespēja redzēt, kā top alus talcinieku un ikdienas palīgu atalgošanai par sīkiem piemājas saimniecības darbiem - govs aploka saremontēšana, lauka uzaršana, utml. Alus recepte bija gaužām vienkārša - izkaltētas rupjmaizes garozas ietina marlē un aplēja ar vārošu ūdeni. Tad šim garozu ekstraktam pievienoja cukuru, atdzesēja, salēja alumīnija piena kannā un atstāja maizes rauga pārziņā. Tā nu es sēdēju pie malkas plīts , aitādas vestītē un raibās, adītās zeķēs un vēroju šo alķīmiskās burvības izrādi. Virtuve smaržoja pēc skābeni grauzdētas maizes. Domāju, ka izmaiņas manā DNS notika tomēr tantes virtuvītē. Tad vēl, protams, man galvā nebija dzimis plāns par Craft alus darītavas IndieJānis izveidi, bet gēnu spirāles jau bija uzmetušas pareizo cilpu.
2008.gadā atcerējos jaunību un sapratu - jāražo viskijs, bet pilnīgi legāli. Ideāls produkts kurš nebojājas un, ja realizācija ievelkas, tad stāvot noliktavā, tas kļūst tikai dārgāks, atšķirībā no piena. Protams, par savu ieceri zibenīgi izlielījos visiem draugiem un paziņām, no kuriem daļa smalkjūtīgi paklusēja, bet daļa ieteica, lai vispirms kaut vai alu uzbrūvēju, ko viņi tad varētu nodegustēt un novērtēt manu kvalifikāciju. Tā kā alus brūvēšanas process ir ļoti līdzīgs viskija brāgas pagatavošanas procesam, tad sāku ar alu. Izlasīju visu internetu, pasūtīju no Amerikas kaudzi ar grāmatām (kopā kādas 40 gab.). Okupēju sev mājās vienu istabu, kuru ar domu spēku pārvērtu par mini alus darītavu.
Vēl tikai neliels skaidrojums, ko tad īsti nozīmē nosaukums IndieJānis. Par Jānis tā kā būtu skaidrs, bet tas Indie....??!!! Viss ir pavisam vienkārši un sarežģīti vienlaikus. Mazās alus darītavas, kurās pats dibinātājs ir arī aldaris un, kuram tā ir sirdslieta un kurš vēlas saglabāt savu radošo brīvību, nevis iet masu patēriņa spiediena pavadā, mēdz apzīmēt ar angļu valodas terminu Craft, ko varētu pārnesti tulkot, kā Radoša Amatniecība. Mazo Craft brūžu popularitāte pasaulē pieaug tik strauji, ka lielās multinacionālās alusdarītavas arī sāk saviem piešķirt Craft apzīmējumu, jo terminu Premium viņi jau ir paspējuši degradēt, bet tirgus daļu zaudēt taču negribas. Tai skaitā viņi arī pārpērk daudz mazās Craft alus darītavas. Līdz ar to, termins Craft drīz tiks degradēts tieši tāpat kā savulaik Premium. Lai kaut kā uzsvērtu savu atšķirību es izvēlos dzīvot zem Indie (independent - neatkarīgs) karoga. Kā dzied Inokentijs Mārpls - bet mūs nopirkt nevar, mūs nopirkt nevar!
IndieJānis alus darītava ir viena cilvēka untums, garadarbs un dzīvesprieks. Tapēc alu brūvēju tādu, kas patīk pašam un kura analogus lielveikalā nedabūt. Sapnis par savu brūzi ir atradis mājvietu Ogres novada, Suntažu pagasta Upespilī. Galvenais mērķis brūvējot, ir noteiktas garšas radīšana, nerēķinoties ar produkta pašizmaksu.
Ja ir vēlme izbraukt no Rīgas, tad 50 minūtes un esat citā realitātē. Alus, kvass un citas labas lietas. Lauki, svaigs gaiss, draudzīgs saimnieks.

Papildus iespējas

Pieejama piegāde Tirgo uz vietas saimniecībā Degustācijas Ekskursijas Apceļošanas akcijas dalībnieks

Pieejamie produkti

Alus

Alkoholiskie dzērieni

Dažāda veida alus

Produkts pieejams - Visu gadu Vairumā

Kvass

Bezalkoholiskie dzērieni

Produkts pieejams - Visu gadu Mazumā

KONTAKTI

LLKC | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Lauku attīstības nodaļa

RĪGAS IELA 34
OZOLNIEKI, LV-3018