Kontaktinformācija
Ilona Seņka
Balvu novads, Bērzpils pagasts, Dižarāji, Vecpils
Reģ.Nr.: 42401018380
PVD numurs: 069069
Darba Laiks
Informācija:
Pēc iepriekšējās pieteikšanās
QR Kods

Bērzpils pagasta zemnieku saimniecība DIŽARĀJI

ZS "Dižarāji" saimniece Ilona Seņka ir arī mājražotāja, kas pircējiem piedāvā pēc senču receptēm gatavotu gaļas produkciju. Gaļu saimniece iepērk Rūjienas novada saimniecībā "Kunturi".

Produkcija tiek izplatīta caur dažādiem tirdziņiem, gan Balvos, gan Gulbenē, gan Rēzeknē. Ir arī pircēji, kas paši ierodas pie Ilonas uz mājām iegādāties saražotos labumus.

ZS "Dižarāji" atrodas Ziemeļlatgalē Bērzpils pagastā un tajā saimnieko Ilona un Ivars Seņkas. Saimniekošanu uzsākuši 2005. gadā, nodibinot ZS “Dižarāji”, nodarbojas ar graudu un rapša audzēšanu, kā arī ar mežizstrādes pakalpojumu sniegšanu. Graudu audzēšana aizsākās 40 hektāru platībā, bet šobrīd jau tiek apsaimniekoti ap 150 hektāriem lauksaimniecības zemes.

Pirms dažiem gadiem Ilona nolēma pievērsties mājražošanai - gaļas pārstrādei, kūpinājumu gatavošanai pēc senču tradicionālajām metodēm. Sākumā, protams, produkcija tika gatavota priekš pašu ģimenes vajadzībām, vēlāk tika cienāti draugi un paziņas. Līdz ar to arī tuvākā apkaimē cilvēki uzzināja par ZS “Dižarāju” mājražojumiem. Atklājusi, ka produkti cilvēkiem patīk un garšo, Ilona bija iedrošināta uzsākt mājražošanu. Tika sakārtota nepieciešamā dokumentācija un praktiskās lietas, lai varētu oficiāli strādāt un tirgot produkciju.
2016.gadā Balvu novada pašvaldības rīkotajā pasākumā “Balvu novada gada balva uzņēmējdarbībā”, tika pasniegta balva nominācijā “Gada mājražotājs” – Ilona Seņka, ZS „Dižarāji”

Mājražošanas uzsākšanā ieguldīts pašu kapitāls un darbs –  uzcelta alkšņu koku guļbūves melnā pirtiņa, kurā kūpināt gaļas izstrādājumus. Lauku virtuvē ierīkota telpa gaļas pārstrādei un produkcijas sagatavošanai. Pamatā viss ir roku darbs. Kūpinot, kā kurināmais tiek izmantota alkšņa un ābeles malka, kā arī uz beigām pievieno kadiķa zarus – tie dod patīkamu aromātu gatavajam produktam.
Katrs pircējs var atrast savām garšas kārpiņām nepieciešamo, jo produkcijas sortiments ir plašs - kūpināta gaļa, dažādu veidu pusžāvētas desas, putraimu desas, aukstās gaļas, galerti, dažādu veidu speķis u.c.

Tiek organizētas tūristu grupu uzņemšanas “Dižarājos”, kuru laikā var apskatīt saimniecību un var nodegustēt gardos gaļas produktus. Nākotnē saimniecība, paplašinot saimniecisko darbību, varētu attīstīt arī tūrisma nozari.

ZS “Dižarāji” ir arī Balvu novada konkursa “Sakoptākais novada īpašums 2017” 1. vietas laureāts, kategorijā “Sakoptākā lauku sēta”. 2016.gadā.

Papildus iespējas

Pieejama piegāde Tirgo uz vietas saimniecībā Degustācijas Ekskursijas Pārstrādes pakalpojumi Tehnikas pakalpojumi Apceļošanas akcijas dalībnieks

Pieejamie produkti

Aukstais galds (cepeši, ruletes, pastētes un aukstā gaļa)

Gaļa un gaļas produkti

Produkts pieejams - Visu gadu Mazumā

Kūpināta un žāvēta gaļa

Gaļa un gaļas produkti

Produkts pieejams - Visu gadu Mazumā

Citi gaļas produkti

Gaļa un gaļas produkti

Produkts pieejams - Visu gadu Mazumā

Desas, sardeles, cīsiņi

Gaļa un gaļas produkti

Produkts pieejams - Sezonāli Mazumā

KONTAKTI

LLKC | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Lauku attīstības nodaļa

RĪGAS IELA 34
OZOLNIEKI, LV-3018