Kontaktinformācija
Dainis Rakstiņš
Balvu novads, Bērzpils pagasts, Stacijas iela 4
Reģ.Nr.: 42402015841
PVD numurs: 053283
Darba Laiks
Informācija:
Pēc iepriekšējas pieteikšanās
QR Kods

IK Kolnasāta

IK Kolnasāta saimnieks Dainis Rakstiņš dara alu pēc tradicionālām Latgales receptēm, jo ir īsts latgaliešu saimnieks, alus darīšanas patriots un zināšanu pārmantotājs. Saimniecības specializācija - vēsturiskā mantojuma agrotūrisms. Saimniecības devīze ir: „Šeit top īsts Latgales alus!”

Apmeklētāji var piedalīties alus darināšanas procesā, klausīties stāstījumu par tradīcijām un degustēt jau gatavu produktu. Uzkodās saimnieks piedāvā lauku labumus latgaļu gaumē. Apmeklējot alus darītāja Daiņa Rakstiņa sētu, Jūs tiksiet iepazīstināts ar īsta Latgales alus darīšanas procesu un tradīcijām pēc sentēvu metodēm. D.Rakstiņš ar alus darīšanu nodarbojas vairāku gadu garumā un viņa pašbrūvētais alus aizceļo uz dažādām tuvām un tālākām vietām Latgalē, piedaloties novadu svētkos un tirdziņos.

Saimnieks ir sabiedriski aktīvs, piedalās arī valsts mēroga rīkotajos pasākumos - 2018.gadā Rīgā 11.novembra krastmalā Latvijas simtgades svinību ietvaros notikušajā “Fonda Latvijas lauksaimniecības attīstībai” rīkotajā lielpasākumā “Lauki ienāk pilsētā”.
Piedalījies Ķīpsalas rīkotajā Starptautiskajā izstādē Riga Food 2018, popularizējot Balvu novada mājražotājus un vēsturisko kulināro mantojumu.
Veicinājis Balvu novada atpazīstamību arī piedaloties akcijā "Atvērtās dienas laukos" - pavasaris 2017 - Iepazīsti Latgales mājas alu un tā brūvēšanu! Dažādos tūrisma maršrutu ceļvežos popularizē Latgales kulinārā mantojuma labumus, Tā ir vieta, kur var iemācīties brūvēt alu!
Dainis ir ieguvis arī Lauku Ceļotāja sertifikātu - Profesionālā LC biedrs 16.05.2014 un sertifikātu - Kultūra un vesture - Latviskais mantojums 24.10.2013.

2019.gada 20.jūlijā piedalījiās reģionālajā pasākumā - novadu garšas svētkos Krāslavā “Nogaršo Latviju Latgalē”, kur guva apmeklētāju atzinību par labāko garšu un ieguva tiesības piedalīties fināla pasākumā Novada Garšas svētkos “Nogaršo Latviju Rīgā” Hanzas peronā.

Papildus iespējas

Pieejama piegāde Tirgo uz vietas saimniecībā Degustācijas Ekskursijas Apceļošanas akcijas dalībnieks

Pieejamie produkti

Alus

Alkoholiskie dzērieni

Produkts pieejams - Visu gadu Mazumā

KONTAKTI

LLKC | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Lauku attīstības nodaļa

RĪGAS IELA 34
OZOLNIEKI, LV-3018