Cēsu novads, Kaives pagasts, Baltgalvji
Reģ.Nr.: 29018812154
PVD numurs: 074908
google map Waze
Piegādes vietas:
Darba Laiks
Informācija:
Pēc iepriekšējas pieteikšanās
QR Kods

Arvis Mozuļčiks

Mozuļčiku ģimenes saimniecības pamatnodarbošanās ir biškopība, papildus nodarbojas ar trušu, ziemas ķiploku, zemeņu un rudens aveņu audzēšanu.

Esam maza un salīdzinoši jauna saimniecība. 2014. gadā nolēmām pamēģināt - iegādājāmies pirmos trīs stropus un noķērām pirmos divus bišu spietus. No biškopības neko nesapratām, tajā pašā ziemā iestājāmies Biškopju biedrības rīkotajos Biškopju kursos.

Šobrīd no bitēm iegūst ne tikai garšīgu medu, bet arī citus vērtīgus produktus - ziedputekšņus, bišu maizi un vasku. Truša gaļa ēdienkartē ir retums, taču tā ir viena no vērtīgākajām un veselīgākajām, īpaši populāra jauno vecāku vidū, tieši tāpēc aizsākta trušu audzēšana. Zemenes un rudens avenes tirgo svaigā veidā, savukārt ķiplokus lielākoties pārstrādā ķiploku pulverī. Pulveris īpaši ātri guvis popularitāti, jo ir vienkāršs un ērti lietojams. Drīzumā plānots pakāpeniski palielināt bišu saimju skaitu, bet tā kā vasaras nelutina, tad arī papildnozaru apjoms netiks samazināts. Produkciju tirgo saimniecībā uz vietas, pēc pasūtījuma pieved klāt un ir sastopami dažādos gadatirgos.

Papildus iespējas

Pieejama piegāde Tirgo uz vietas saimniecībā

Kvalitātes zīmes


KONTAKTI

LLKC | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Lauku attīstības nodaļa

RĪGAS IELA 34
OZOLNIEKI, LV-3018