Gulbenes novads, Rankas pagasts, Ķelmēni
Reģ.Nr.: 44601003117
PVD numurs: 008207
google map Waze
Piegādes vietas:
Darba Laiks
Informācija:
Pēc iepriekšējas pieteikšanās.
QR Kods

Gulbenes rajona Rankas pagasta zemnieku saimniecība ĶELMĒNI

Bioloģiskā zemnieku saimniecība "Ķelmēni" atrodas Rankas pagasta Gaujasrēveļos, Gaujas kreisajā krastā.
Zemnieku saimniecība attīsta noslēgta cikla bioloģisko ražošanu – audzē rudzus, cep maizi, kā arī ražo un pārdod bioloģisko lopbarību.
Ceptuve Ķelmēnos darbojas kopš 1993.gada, kur no pašu audzētiem "Kaupo" šķirnes rudziem cep Rankas rudzu rupjo maizi. Ceptuvē cep arī kviešu un rudzu saldskābo maizi, baltmaizi un graudu maizi.
Rudzu maizes cepšanas process neapstājas ne dienu un mīklas sakasnītis katru dienu tiek glabāts un izmantots nākošās dienas cepieniem. Plaucējuma dabiskā rūgšana noris koka kubulos, katrs kukulītis tiek veidots ar rokām un pacietību. Ik gadu saimniecība pārstrādā un izcep maizē aptuveni 800 tonnu rudzu.
Saimniecība ir saņēmusi Veselības gada balvu nominācijā "Veselīga uztura ražotājs", savukārt "Laiks Ziedonim" balva tautsaimniecībā "Zemi es mācos" piešķirta saimniekam Jurim Paulovičam. Jau 2003. gadā "Ķelmēni" saņēma Zemkopības ministrijas " Sējēja" balvu. Saimniecībā saražotā maize iegādājama Rimi Latvia, Maxima Latvia, Top un Sky lielveikalu tīklos.
Mūsdienās cilvēki domā, ko un cik daudz viņi ēd un ‘’Ķelmēnu’’ cilvēku vīzija ir tā, ka mūsu organismam vispiemērotākais  produkts ir tas, kas audzis tepat Latvijā.

Papildus iespējas

Pieejama piegāde Ekskursijas

Kvalitātes zīmes


KONTAKTI

LLKC | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Lauku attīstības nodaļa

RĪGAS IELA 34
OZOLNIEKI, LV-3018