“Novada Garša” – par pārtikas cenām, skolu pavāru konkursu

Zaļākas tehnoloģijas pavāru darbam virtuvē, secinājumi pētījumā par Latvijas zivīm izglītības iestādēs un informācija par to, kā pieteikties šī gada publiskā sektora ēdinātāju konkursam “Mana novada garša” – par šo, un ne tikai, jau 15. martā seminārā "Pārtikas cenu kāpums – ietekme uz ikdienas pusdienām", ko sadarbībā ar Pavāru klubu jau trešo gadu rīkos Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).


Tiešsaistes seminārs platformā Zoom un “Novada Garša” Facebook kontā (@novadagarsa) notiks no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Pieteikšanās semināram līdz 14. martam šeit: https://forms.gle/7bKehvEqmcWftDJN7


Ar pētījumu “Pirmsskolas izglītības iestādēm un skolām paredzētu zivju ēdienu recepšu un izgatavošanas tehnoloģiju izstrāde no Latvijas Republikā pieejamām zivīm” iepazīstinās LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes dekāns Mārtiņš Šabovics.


Savukārt Agroresursu un ekonomikas institūta pētniece Lāsma Aļeksejeva skaidros, kas atklājies pētījumā par reālām iespējām skolu ēdienkartē iekļaut vairāk bioloģisko pārtiku.


Par jaunākajām tehnoloģijām darbam virtuvē un ēdiena gatavošanā, kā arī energoefektivitātes nozīmi “zaļākas” virtuves darbībai no tehnoloģiju viedokļa, izvēloties piemērotu tehniku, ko iekļaut iepirkumos, informēs “Novada Garšas” sadarbības partneris – Pavāru kluba prezidente Svetlana Riškova.


Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Pasākumā izsludināsim arī šī gada publiskā sektora ēdinātāju konkursu “Mana novada garša”, kurā gaidāms jaunums – reģionālais pusfināls. Aicinu pavārus piedalīties seminārā un uzzināt, kuri mentori – Latvijā atzīti šefpavāri – būs tie, kuri strādās ar pavāru komandām pusfinālā, pirms tam komandu pārstāvētajās skolās praktiski piedaloties arī pusdienu gatavošanā.”


Semināra mērķauditorija – pašvaldību iepirkumu veicēji, publiskā sektora ēdinātāji, skolu un bērnudārzu pavāri, kā arī ikviens interesents, kuram saistoša vietējās pārtikas, jaunāko virtuves tehnoloģiju un pārtikas cenu kāpuma aspektu izzināšana.


Seminārā būs pieejama arī informācija par jaunumiem saistībā ar Zaļo publisko iepirkumu, kā arī pavasarī gaidāmajiem papildinājumiem elektroniskajā katalogā www.novadagarsa.lv

Plašāka informācija: info@novadagarsa.lv. Seko aktualitātēm arī Facebook un InstagramKONTAKTI

LLKC | Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Lauku attīstības nodaļa

RĪGAS IELA 34
OZOLNIEKI, LV-3018